katiban
27 اسفند 1401 - 14:55

بودجه تخصیصی به حوزه ورزش مازندران کم است

ساری- رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان مازندران گفت: سهم مازندران از مدال آوری اندازه 17 استان کشور ولی بودجه تخصیصی به آن کم است.

به گزارش خبرنگار مهر، روه‌ام ابوطالبی ظهر شنبه در گردهمایی رؤسای هیئت‌های ورزشی استان از اهمیت ورزش همگانی گفت و بیان کرد: در طول سالی که گذشت، اعزام‌های مختلفی داشته‌ایم.

وی افزود: ثبت رکوردهای جهانی زیادی در این سال صورت گرفته و تنها گواهینامه‌ای که فدراسیون صادر کرده برای استان مازندران بوده است و این موفقیت‌ها حاصل حمایت اداره کل و هیأت‌های ورزشی بوده است.

وی خواستار توجه ویژه به ورزش مازندران شد و گفت: سهم ورزش مازندران که بیش از ۱۷ استان کشور مقام کسب می‌کند در بحث بودجه خیلی کم است.

ابوطالبی گفت: ۴۵ هزار میلیارد تومان هزینه درمان بیماری‌های غیر واگیر می‌شود که عامل آن کم تحرکی است که قطعاً با ورزش کردن درمان خواهد شد.

ئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان مازندران بیان کرد: ۵۹ درصد ایرانی‌ها دچار کم تحرکی هستند که نیاز است ورزش همگانی در بین مردم ترویج پیدا کند.

سرهنگ اسلامی مسئول بسیج ورزشکاران نیز در این گردهمایی به نگاه ویژه هیئت‌های ورزشی به بحث فرهنگی گفت و بیان داشت: سال آینده کنگره شهدا را خواهیم داشت که نیاز است هیأت‌های ورزشی پای کار باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099036